NS22E-26 230V50/60HZ Contactor Relay image 1
NS22E-26 230V50/60HZ Contactor Relay image 2
NS22E-26 230V50/60HZ Contactor Relay thumbnail 1
NS22E-26 230V50/60HZ Contactor Relay thumbnail 2
NS22E-26 230V50/60HZ Contactor Relay
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid while stock lasts
EAN: 3471523000261
MPN: 1SBH101001R2622
Package: 1
Box: 40
Estimate delivery time to our warehouse: By request
Technical Information
Item condition New
Manufacture name NS22E-26 230V50/60HZ Contactor Relay
Brand ABB
Categories Auxiliary Contactors
Contactor relay
Harmonized System Code 8536 4900 00
ETIM EC000196
Mounting method DIN-rail/screw
Rated operation current Ie, 400 V 3 A
Suitable for manual operation No
Rated control supply voltage at AC 50 Hz 230 V
Rated control supply voltage at AC 60 Hz 230 V