NN-GW-100-LAN Eaton NN Edge gateway image 1
NN-GW-100-LAN Eaton NN Edge gateway
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid until next price list or while stock lasts
EAN: 4015081977529
MPN: 199379
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: 4-6 weeks
Technical Information
Item condition New
Manufacture name NN-GW-100-LAN Eaton NN Edge gateway
Brand EATON
Categories Industrial Fieldbus Modules
Country of origin* SE
Harmonized System Code 8517 6200 00
ETIM EC001604
Width 35 mm
Height 100 mm
Depth 62 mm
Voltage type of supply voltage DC
Rail mounting possible Yes
Degree of protection (IP) IP20
Rack-assembly possible No
Wall mounting/direct mounting No
IO link master No
Supply voltage AC 50 Hz 0 V
Supply voltage AC 60 Hz 0 V