| Item condition | New |
| Manufacture name | NEXITECH LED 250 MAINS 230V IP65 |
| Brand | EATON |
| ETIM | EC001957 |
| Width | 125 mm |
| Length | 308 mm |
| Height/depth | 53 mm |
| Packing level 1 | 3660191806323 |
| Packing level 2 | 3660191615307 |
| With light source | No |
| Luminaire with limited surface temperature, sign "D“ according to EN 60598-2-24 | No |
| With remote switch connection | No |
| With pictogram | No |