| Item condition | New |
| Manufacture name | NETVOEDING |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | IT |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8504 3180 00 |
| ETIM | EC001089 |
| Mounting method | DIN rail |
| Application | Outdoor station |
| Input voltage | 230 V |
| Output voltage | 18 V |
| Type of current | AC |
| Max. output current | 0 mA |
| Installation technique | System independent |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Packing level 1 | 3606485079790 |
| Width | 54 mm |
| Height | 90 mm |
| Depth | 60 mm |
| Frequency | 50 Hz |
| Integrated door opening circuit | No |
| Control function | Yes |
| Service indication | No |
| Number of connectable participators | 0 |
| Width in number of modular spacings | 3 |
| Evaluation function | No |
| Programming lock | No |