| Item condition | New |
| Manufacture name | Multi tier terminal-phase, 4mm² |
| Brand | Hager |
| Categories |
DIN Rail Terminal Blocks
|
| Harmonized System Code | 8536 9010 00 |
| ETIM | EC000897 |
| Mounting method | Other |
| Rated voltage | 230 V |
| Rated current In | 32 A |
| Packing level 1 | 3250613942052 |
| Packing level 2 | 3250613942052 |
| Packing level 3 | 3250613942052 |
| Colour | Grey |
| Width | 61.6 mm |
| Height | 63 mm |
| Depth | 6 mm |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| Closing plate required | Yes |
| Internally connected stages | No |
| Material insulation body | Thermoplastic |
| Explosion-tested version 'Ex e' | No |