MS132-6.3B Manual Motor Starter 4.0 ... 6.3 A image 1
MS132-6.3B Manual Motor Starter 4.0 ... 6.3 A image 2
MS132-6.3B Manual Motor Starter 4.0 ... 6.3 A thumbnail 1
MS132-6.3B Manual Motor Starter 4.0 ... 6.3 A thumbnail 2
MS132-6.3B Manual Motor Starter 4.0 ... 6.3 A
This price is valid while stock lasts
EAN: 4013614521393
MPN: 1SAM350200R1009
Item condition New
Manufacture name MS132-6.3B Manual Motor Starter 4.0 ... 6.3 A
ETIM EC000074
Rated permanent current Iu 6.3 A
Number of poles 3
Rated operating voltage 250-690 V
Overload release current setting 4-6.3 A
Degree of protection (IP) IP20
Rated short-circuit breaking capacity lcu at 400 V, AC 100 kA
Adjustment range undelayed short-circuit release 78.8 A
Packing details
Packing level 1 4013614521393
Packing level 2 4013614522987
Other Technical data
Width 45 mm
Height 90 mm
Depth 86.75 mm
Rated operation power at AC-3, 400 V 2.2 kW