MS132-10B Manual Motor Starter 6.3 ... 10 A image 1
MS132-10B Manual Motor Starter 6.3 ... 10 A image 2
MS132-10B Manual Motor Starter 6.3 ... 10 A thumbnail 1
MS132-10B Manual Motor Starter 6.3 ... 10 A thumbnail 2
MS132-10B Manual Motor Starter 6.3 ... 10 A
This price is valid while stock lasts
EAN: 4013614521409
MPN: 1SAM350200R1010
Item condition New
Manufacture name MS132-10B Manual Motor Starter 6.3 ... 10 A
ETIM EC000074
Rated permanent current Iu 10 A
Number of poles 3
Rated operating voltage 250-690 V
Overload release current setting 6.3-10 A
Degree of protection (IP) IP20
Rated short-circuit breaking capacity lcu at 400 V, AC 100 kA
Adjustment range undelayed short-circuit release 150 A
Packing details
Packing level 1 4013614521409
Packing level 2 4013614522994
Other Technical data
Width 45 mm
Height 90 mm
Depth 86.75 mm
Rated operation power at AC-3, 400 V 4 kW