| Item condition | New |
| Manufacture name | Mounting frame Keystone 1-gang, for Central plate TAE 3-gang, hfr, |
| Brand | Berker |
| Harmonized System Code | 3926 9097 00 |
| ETIM | EC000018 |
| Mounting method | Flush mounted (plaster) |
| Assembly arrangement | Basic element |
| Colour | White |
| Halogen free | Yes |
| With hinged lid | No |
| Utilization | UAE/IAE (ISDN) |
| Surface protection | Untreated |
| With strain relief | No |
| Material quality | Other |
| Imprintable label | Without indication field |
| Material | Other |
| Type of fastening | Mounting with screw |
| Luster terminal | No |
| RAL-number (similar) | 9010 |
| With dust cover | No |
| With imprint | No |
| Support ring | Yes |
| Transparent | No |
| Surface finishing | Matt |
| Suitable for degree of protection (IP) | IP00 |
| Device width | 71 mm |
| Device height | 71 mm |
| Device depth | 40 mm |
| Packing level 1 | 4012740981699 |