| Item condition | New |
| Manufacture name | MONTE | Track Light | Brushed steel |
| Brand | NORDLUX |
| Country of origin* | DK |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 9405 1190 00 |
| ETIM | EC001744 |
| Width | 52 mm |
| Length | 1130 mm |
| Height/depth | 33 mm |
| Nominal voltage | 230 V |
| Degree of protection (IP) | IP23 |
| Packing level 1 | 5701581281080 |
| Packing level 2 | 5701581281097 |
| Colour housing | Other |
| Housing material | Other |