| Item condition | New |
| Manufacture name | Temperature Monitoring Relay K8AK-TS1 24VAC/DC 22.5mm |
| Brand | Omron |
| Categories |
Monitoring Relays
|
| Country of origin* | NL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 9031 9000 00 |
| Error registration possible | Yes |
| Number of measuring circuits | 1 |
| External reset possible | No |
| Type of electric connection | Screw connection |
| Packing level 1 | 4548583506640, 4548583506640 |
| Width | 22.5 mm |
| Height | 100 mm |
| Depth | 90 mm |
| With detachable clamps | No |
| Voltage type for actuating | AC |
| Number of contacts as normally closed contact | 0 |
| Number of contacts as normally open contact | 0 |
| Number of contacts as change-over contact | 1 |
Monitoring relay 22.5mm wide, temperature monitoring, 24 VAC/VDC, one SPDT