| Item condition | New |
| Manufacture name | Monitoring Rel. 3phase 1CO 10A/400VAC/adjustable (71.31.8.400.1021) |
| Brand | FINDER |
| ETIM | EC001441 |
| Voltage measuring range | 320-460 V |
| Phase sequence monitoring | No |
| Phase imbalance monitoring | No |
| Type of electric connection | Screw connection |
| Number of contacts as normally closed contact | 0 |
| Packing level 1 | 8012823284415 |
| Packing level 2 | 8012823275963 |
| Width | 35 mm |
| Height | 85 mm |
| Depth | 54.5 mm |
| With detachable clamps | No |
| Phase failure detection | No |
| Function under voltage detection | Yes |
| Function over voltage detection | Yes |
| Rated control supply voltage at AC 50 Hz | 400 V |
| Rated control supply voltage at AC 60 Hz | 400 V |
| Max. permitted delay-on energization time | 0.5 s |
| Max. permitted off-delay time | 12 s |
| Min. adjustable off-delay time | 0.1 s |
| Voltage type for actuating | AC |
| Number of contacts as normally open contact | 0 |
| Number of contacts as change-over contact | 1 |