| Item condition | New |
| Manufacture name | MOMENTO | Garden light | Black |
| Brand | NORDLUX |
| Country of origin* | DK |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 9405 2190 00 |
| ETIM | EC000301 |
| Height/depth | 708 mm |
| Nominal voltage | 230 V |
| Degree of protection (IP) | IP23 |
| Max. system power | 6 W |
| Packing level 1 | 7057388714237 |
| Packing level 2 | 7057389103009 |
| Lamp holder | GU10 |
| Colour housing | Black |
| Housing material | Aluminium |