Midi TwinFLASH Combi 12/24VAC/DC RD image 1
Midi TwinFLASH Combi 12/24VAC/DC RD image 2
Midi TwinFLASH Combi 12/24VAC/DC RD image 3
Midi TwinFLASH Combi 12/24VAC/DC RD thumbnail 1
Midi TwinFLASH Combi 12/24VAC/DC RD thumbnail 2
Midi TwinFLASH Combi 12/24VAC/DC RD thumbnail 3
Midi TwinFLASH Combi 12/24VAC/DC RD
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid until 31.12.26
EAN: 4049787044155
MPN: 461.120.70
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: 2-4 weeks
Technical Information
Item condition New
Manufacture name Midi TwinFLASH Combi 12/24VAC/DC RD
Brand WERMA
Categories Sounder Beacons
Country of origin* DE
Harmonized System Code 8531 1095 00
ETIM EC000195
Mounting method Other
Type of current AC/DC
Lamp type LED
Colour of lamp hood Red
Type of optical signal Other
Type of acoustic signal Other
Nominal voltage 24 V
Degree of protection (IP) IP66
Type of acoustic signal device Other
Packing details
Packing level 1 4049787044155, 4049787044155
Other Technical data
Power 1 W
Colour housing Grey
Loudness 110 dB
Electricity consumption 0.205 A
For Ex-zone gas None
Suitable for wall mounting No
Frequency sound signal 3300 kHz