| Item condition | New |
| Manufacture name | MFC40-50 Flexibar clamp for 40x10 mm copper busbar, max 50x10x1 |
| Brand | Morek |
| Categories |
Busbar Systems and Accessories
|
| Suitable for | Flat rail |
| Width clamp | 58 mm |
| Busbar thickness | 5-10 mm |
| Suitable for strip conductor connection | Yes |
| Suitable for round conductor connection | No |
| Suitable for sector conductor connection | No |
| Packing level 1 | 4744397024114 |
| Packing level 2 | 4744397024114, 4744397024114 |