| Item condition | New |
| Manufacture name | METALIC FILTER CU SIDE 15K |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | IT |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8538 1000 00 |
| ETIM | EC002513 |
| Width | 1078 mm |
| Height | 462 mm |
| Depth | 5.5 mm |
| Filter class | Other |
| Material | Aluminium |
| Packing level 1 | 3606480685606 |
| Colour | Other |
| EMC-version | No |
| With filter mat | No |