| Item condition | New |
| Manufacture name | Metal Halide Bulb HQI-T 70W/NDL UVS G12 |
| Brand | OSRAM |
| Country of origin* | DE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8539 3290 00 |
| ETIM | EC000037 |
| Socket | G12 |
| Luminous flux | 5500 lm |
| Lamp voltage | 220-240 V |
| Colour temperature | 4200 K |
| Packing level 1 | 4008321524799 |