METAAL UITLAAT GRID CUT-UITLAAT317X120MM image 1
METAAL UITLAAT GRID CUT-UITLAAT317X120MM
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid until next price list or while stock lasts
EAN: 3606480151798
MPN: NSYCAG317X120M
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: 8-10 weeks
Technical Information
Item condition New
Manufacture name METAAL UITLAAT GRID CUT-UITLAAT317X120MM
Brand Schneider Electric
Categories Ventilation Accessories
Country of origin* SE
Harmonized System Code 8538 1000 00
ETIM EC000331
Mounting method Screw mounting
Width 148 mm
Height 345 mm
Suitable for enclosure building width 0 mm
Suitable for enclosure building depth 0 mm
For max. number of fans 1
Diameter 0 mm
With built-in filter No
Material Steel
Degree of protection (IP) IP20
Surface finishing Lacquered
Packing details
Packing level 1 3606480151798
Description
ClimaSys CA metal outlet grille. 316 x 120 mm cut-out. External is 345 x 148 mm. Thermal management accessory. Metal louvre plate. Mounting on sides of enclosure, fixing mode by screws. Steel made, epoxy-polyester powder finish. Grey RAL 7035. IP20 Protection.