METAAL UITLAAT GRID CUT-UITLAAT104X95MM image 1
METAAL UITLAAT GRID CUT-UITLAAT104X95MM
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid while stock lasts
EAN: 3606480151811
MPN: NSYCAG104X95LM
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: By request
Technical Information
Item condition New
Manufacture name METAAL UITLAAT GRID CUT-UITLAAT104X95MM
Brand Schneider Electric
Categories Ventilation Accessories
Country of origin* FR
Harmonized System Code 8538 9099 00
ETIM EC000331
Mounting method Screw mounting
Width 120 mm
Height 120 mm
Suitable for enclosure building width 80 mm
Suitable for enclosure building depth 800 mm
For max. number of fans 1
Diameter 0 mm
With built-in filter No
Material Steel
Degree of protection (IP) IP23
Surface finishing Lacquered
Packing details
Packing level 1 3606480151811
Description
ClimaSys CA metal outlet grille. 103 x 95 mm cut-out. External is 120 x 120 mm. Thermal management accessory. Metal louvre plate. Mounting on sides of enclosure, fixing mode by screws. Steel made, epoxy-polyester powder finish. Grey RAL 7035. IP23 Protection.