| Item condition | New |
| Manufacture name | MAS LEDtube UN 1200mm UO 16W830 T8 |
| Brand | PHILIPS |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| ETIM | EC001959 |
| Dimmable | No |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Lamp efficacy | 143.8 lm/W |
| Luminous flux | 2300 lm |
| Packing level 1 | 8718696728536 |