| Item condition | New |
| Manufacture name | MAS LEDtube HF 1200mm HO 18W840 T8 |
| Brand | PHILIPS |
| Harmonized System Code | 8539 1000 00 |
| ETIM | EC001959 |
| Dimmable | No |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Lamp efficacy | 116.7 lm/W |
| Luminous flux | 2100 lm |
| Packing level 1 | 8718696471258 |