| Item condition | New |
| Manufacture name | MAS LEDspotMV VLE D 4.3-50W GU10 827 40D |
| Brand | PHILIPS |
| Harmonized System Code | 8539 1000 00 |
| ETIM | EC001744 |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Colour temperature | 2700 K |
| Max. system power | 4.3 W |
| Packing level 1 | 8718696457092 |
| Luminous flux | 380 lm |