| Item condition | New |
| Manufacture name | MAS LEDspotLV DimTone 6.5-35W MR16 24D |
| Brand | PHILIPS |
| ETIM | EC001744 |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Nominal voltage | 12 V |
| Colour temperature | 2200 K |
| Max. system power | 6.5 W |
| Packing level 1 | 8718696442135 |
| Luminous flux | 410 lm |