| Item condition | New |
| Manufacture name | MAS LEDspot CLA D 6-50W 827 PAR20 40D |
| Brand | PHILIPS |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| ETIM | EC001744 |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Colour temperature | 2700 K |
| Max. system power | 6 W |
| Packing level 1 | 8718696713709 |
| Luminous flux | 500 lm |