| Item condition | New |
| Manufacture name | MAS LED ExpertColor 7.5-43W MR16 927 24D |
| Brand | PHILIPS |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8539 5200 00 |
| ETIM | EC001959 |
| Dimmable | Yes |
| Colour rendering index CRI | 90-100 |
| Lamp efficacy | 64.7 lm/W |
| Nominal voltage | 12 V |
| Luminous flux | 485 lm |
| Beam angle | 24 ° |
| Packing level 1 | 8718696735381 |