| Item condition | New |
| Manufacture name | MAS LED ExpertColor 6.5-35W MR16 927 36D |
| Brand | PHILIPS |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| ETIM | EC001959 |
| Dimmable | Yes |
| Colour rendering index CRI | 90-100 |
| Lamp efficacy | 64.6 lm/W |
| Nominal voltage | 12 V |
| Luminous flux | 420 lm |
| Beam angle | 36 ° |
| Packing level 1 | 8718696738832 |