| Item condition | New |
| Manufacture name | MAM 55-16 N/PE 5x5mm 0,75-16mm² modular connector |
| Brand | Morek |
| Categories |
Busbar Systems and Accessories
|
| Suitable for | Flat rail |
| Max. conductor cross section | 16 mm² |
| Width clamp | 8.5 mm |
| Busbar width | 5-10 mm |
| Busbar thickness | 3-5 mm |
| Suitable for strip conductor connection | No |
| Suitable for round conductor connection | Yes |
| Suitable for sector conductor connection | No |
| Packing level 1 | 4744397023544 |