| Item condition | New |
| Manufacture name | PLS MLB Magnetic L-Bracket, PLS 3, 5, 6, 180 |
| Brand | Fluke |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 9031 9000 00 |
| ETIM | EC003203 |
| Max. load capacity | 2.9 kg |
| Material | Aluminium |
| Transport length | 10 cm |
| Packing level 1 | 0095969887380 |
| Weight | 0.11 kg |
| Adjustable | No |
| Bolt dimension (metric) | 6.35 |
| Adjustable middle column | No |
| Tripod head | Flat |
| Diameter tripod head | 0 mm |