MA800ALSB Main circuit breaker Tmax 600 mm x 500 mm x 325 mm , 0 , 2 image 16
MD01 thumbnail 1
MD99 thumbnail 2
MD99 thumbnail 3
MD01 thumbnail 4
MD99 thumbnail 5
MD01 thumbnail 6
MD99 thumbnail 7
MD99 thumbnail 8
MD99 thumbnail 9
MD99 thumbnail 10
MD01 thumbnail 11
MD99 thumbnail 12
MD01 thumbnail 13
MD99 thumbnail 14
MD99 thumbnail 15
MA800ALSB Main circuit breaker Tmax 600 mm x 500 mm x 325 mm , 0 , 2 thumbnail 16
MA800ALSB Main circuit breaker Tmax 600 mm x 500 mm x 325 mm , 0 , 2
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid while stock lasts
EAN: 4011617413868
MPN: 2CPX041386R9999
Box: 1
Estimate delivery time to our warehouse: By request
Technical Information
Item condition New
Manufacture name MA800ALSB Main circuit breaker Tmax 600 mm x 500 mm x 325 mm , 0 , 2
Brand ABB
Categories Pre-Assembled Distribution Units
Harmonized System Code 8538 1000 00
ETIM EC001897
Number of poles 3
Suitable for power circuit breaker No
Rated operation current 800 A
Equipped with switch disconnector No
Packing details
Packing level 1 4011617413868
Other Technical data
Width 500 mm
Height 600 mm
Depth 325 mm
With cover Yes
Plastic cover plate Yes
With auxiliary terminal No
Number of switches 1
Suitable for switch disconnector No
Suitable for no-voltage switch No
Suitable for reverser No
Equipped with power circuit-breaker Yes
Equipped with no-voltage switch No
Equipped with reverser No
Downloads
Description
Innenausbau Modul, CombiLine, montiert im Schrank eingebaut, für Leistungsschalter Tmax, Rasteinheit 4 RE = 600 mm, Feldbreite 2 = 500 mm, 96 Platzeinheiten, bestückt mit 1 Leistungsschalter T6 / XT6, Betriebsmittel Fabrikat: ABB, Tmax XT / T, für Sammelschienensystem 3-polig, Bemessungsstrom In max. 800 A, Abdeckungen aus Kunststoff, 90 Grad Druck-Drehverschluss, RAL 7035, Ausführung der Abdeckung: mit Ausschnitt, einsetzbar ab einer Schranktiefe von 325 mm, WR Montagegerüst muss separat bestellt werden