MA160ALAB Switch disconnector OT 300 mm x 250 mm x 200 mm , 000 , 1 image 6
MD01 thumbnail 1
MD01 thumbnail 2
MD01 thumbnail 3
MD01 thumbnail 4
MD01 thumbnail 5
MA160ALAB Switch disconnector OT 300 mm x 250 mm x 200 mm , 000 , 1 thumbnail 6
MA160ALAB Switch disconnector OT 300 mm x 250 mm x 200 mm , 000 , 1
This price is valid while stock lasts
EAN: 4011617413707
MPN: 2CPX041370R9999
Item condition New
Manufacture name MA160ALAB Switch disconnector OT 300 mm x 250 mm x 200 mm , 000 , 1
ETIM EC001897
Number of poles 3
Suitable for power circuit breaker No
Rated operation current 160 A
Equipped with switch disconnector Yes
Packing details
Packing level 1 4011617413707
Other Technical data
Width 250 mm
Height 300 mm
Depth 200 mm
With cover Yes
Plastic cover plate Yes
With auxiliary terminal No
Number of switches 1
Suitable for switch disconnector No
Suitable for no-voltage switch No
Suitable for reverser No
Equipped with power circuit-breaker No
Equipped with no-voltage switch No
Equipped with reverser No
Downloads
Description
Innenausbau Modul, CombiLine, montiert im Schrank eingebaut, bestückt mit Lasttrennschalter Fabrikat ABB OT160G, Bemessungsstrom In max. 200 A, Rasteinheit 2 RE = 300 mm, Feldbreite 1 = 250 mm, 24 Platzeinheiten, Abdeckungen aus Kunststoff, 90 Grad Druck-Drehverschluss, RAL 7035, Ausführung der Abdeckung: mit Ausschnitt, einsetzbar ab einer Schranktiefe von 200 mm, EDF oder WR Montagegerüst muss separat bestellt werden