MA160ALA Switch disconnector OT not connected 300 mm x 250 mm x 200 mm , 000 , 1 image 1
MA160ALA Switch disconnector OT not connected 300 mm x 250 mm x 200 mm , 000 , 1 image 2
MA160ALA Switch disconnector OT not connected 300 mm x 250 mm x 200 mm , 000 , 1 image 3
MA160ALA Switch disconnector OT not connected 300 mm x 250 mm x 200 mm , 000 , 1 image 4
MD01 image 5
MD99 image 6
MD99 image 7
MA160ALA Switch disconnector OT not connected 300 mm x 250 mm x 200 mm , 000 , 1 thumbnail 1
MA160ALA Switch disconnector OT not connected 300 mm x 250 mm x 200 mm , 000 , 1 thumbnail 2
MA160ALA Switch disconnector OT not connected 300 mm x 250 mm x 200 mm , 000 , 1 thumbnail 3
MA160ALA Switch disconnector OT not connected 300 mm x 250 mm x 200 mm , 000 , 1 thumbnail 4
MD01 thumbnail 5
MD99 thumbnail 6
MD99 thumbnail 7
MA160ALA Switch disconnector OT not connected 300 mm x 250 mm x 200 mm , 000 , 1
This price is valid while stock lasts
EAN: 4011617413769
MPN: 2CPX041376R9999
Item condition New
Manufacture name MA160ALA Switch disconnector OT not connected 300 mm x 250 mm x 200 mm , 000 , 1
Brand ABB
Categories Pre-Assembled Distribution Units
Country of origin* DE
Harmonized System Code 8538 1000 00
ETIM EC001897
Number of poles 3,4
Suitable for power circuit breaker FALSE
Rated operation current 160 A
Equipped with switch disconnector FALSE
Packing details
Packing level 1 4011617413769
Packing level 2 4011617413769
Other Technical data
Width 250 mm
Height 300 mm
Depth 66 mm
With cover Yes
Plastic cover plate TRUE
With auxiliary terminal FALSE
Number of switches 0
Suitable for switch disconnector TRUE
Suitable for no-voltage switch FALSE
Suitable for reverser FALSE
Equipped with power circuit-breaker FALSE
Equipped with no-voltage switch FALSE
Equipped with reverser FALSE
Downloads
Description
Innenausbau Modul, CombiLine, montiert im Schrank eingebaut, für Lasttrennschalter OT unbestückt, Rasteinheit 2 RE = 300 mm, Feldbreite 1 = 250 mm, 24 Platzeinheiten, nutzbare Breite von 216 mm, unbestückt für den Einbau von 1 NH-Lasttrennschalter OT160G, für Sammelschienensystem 3,4-polig, Bemessungsstrom In max. 160 A, Abdeckungen aus Kunststoff, 90 Grad Druck-Drehverschluss, RAL 7035, Ausführung der Abdeckung: geschlossen, einsetzbar ab einer Schranktiefe von 200 mm, EDF oder WR Montagegerüst muss separat bestellt werden