OTP80GB4M Maintenance switch
EAN: 6417019934938
MPN: 1SCA164256R1001
Prekės būklė Nauja
Gamintojo pavadinimas OTP80GB4M Maintenance switch
ETIM EC000216
Nominali nuolatinė srovė Iu 80 A
Polių skaičius 4
Nominali operacinė įtampa 800 V
Pakavimo informacija
Pakavimo lygis 1 6417019934938, 6417019934938
Nominali operacinė galia, kai AC-23, 400V 45 kW
Kontrolės elemento spalva Juodas
Tinka tarpiniam montavimui No
Maks. nominali operacinė įtampa Ue AC 800 V
Perjungimo galia prie 400 V 45 kW
Vykdymas kaip atbulinės eigos jungiklio No
Nurodytoji pastovi srovė, AC 23, 400 V 80 A
Aprašymas
Maintenance switch, 4-p. 415V AC23 80A, 45kW. Mounted auxiliary contact: 0NO0NC. Plastic enclosure. IP65. Black Selector handle. Interlocked cover. Defeatable interlocking. The enclosure in the OTP series is using a rigid glass reinforced polycarbonate enclosure. The enclosure is UV protected, protected against low-pressure water jets (IP65), and hence built for outdoor and indoor use. Cable entry holes to be made by the installer. The handle is padlockable and made for three padlocks. The interlocking can be by-passed, for thermographing etc. The switch is made for 5 wire system, and have a fixed neutral terminal and PE terminal.