OT250KFCC4T Safety switch image 1
MD01 image 2
MD99 image 3
OT250KFCC4T Safety switch image 4
OT250KFCC4T Safety switch image 5
OT250KFCC4T Safety switch thumbnail 1
MD01 thumbnail 2
MD99 thumbnail 3
OT250KFCC4T Safety switch thumbnail 4
OT250KFCC4T Safety switch thumbnail 5
OHB175J12E311 Handle
EAN: 6417019202136
MPN: 1SCA022619R2250
Prekės būklė Nauja
Gamintojo pavadinimas OT250KFCC4T Safety switch
Kilmės šalis* FI
Suderintos sistemos kodas 8538 9099 00
ETIM EC000216
Pakavimo informacija
Pakavimo lygis 1 6417019202136
Atsisiuntimai
Aprašymas
Safety switch, 4-p. 415V AC23 250A, 132kW. Mounted auxiliary contact: 2NO1NC. Plastic enclosure. IP65. Black Pistol handle. Interlocked cover. Defeatable interlocking. The enclosure in the OT series is using a rigid glass reinforced polycarbonate enclosure. The enclosure is UV protected, protected against low-pressure water jets (IP65), and hence built for outdoor and indoor use. The cable entries knock out types for II-flanges. Cables can be inserted from top and bottom. The handle is padlockable and made for three padlocks. The cover is interlocked. The interlocking can be defeated. PE terminals included.