| Prekės būklė | Nauja |
| Gamintojo pavadinimas | Heating Mat 1105W 0.5С…13.0m 4.4A 230V |
| Prekės ženklas | THORGEON |
| Kategorijos |
Grindinio šildymo sistemos
|
| Kilmės šalis* | LV |
| * Faktinė kilmės šalis gali skirtis priklausomai nuo pristatymo partijos. Norėdami patvirtinti konkrečią kilmės šalį, susisiekite su savo paskyros vadybininku. | |
| Suderintos sistemos kodas | 8516 8080 00 |
| ETIM | EC000405 |
| Modelis | Šildymo kabelis |
| Galia | 170 W/m² |
| Storumas | 3.8 mm |
| Lipnus | No |
| Paviršius | 6.5 m² |
| Su atraminiu kilimėliu | Yes |
| Varža | 50 Ohm |
| Su valdikliu | No |
| Jungties apkrova nuo / iki | 1105 W |
| Jungties įtampa | 230 V |
| Tinka šiltinti lauke esančius paviršius | Yes |
| Tinka drėgnoms patalpoms | Yes |
| Pakavimo lygis 1 | 4752280006796 |
Stranded heating conductors made of CuNi, CuCr, NiCr alloys depending on the resistance. Internal insulation made of heat-resistant extruded FEP. Aluminum foil screen. Drain conductor made of stranded Al-Mg wires. External insulation made of PVC-modified polyvinyl chloride with increased heat resistance. Synthetic fiberglass mesh 50cm wide. Cold lead 3.0m long (PVC 3×1.0mm2).
The thickness of the heating cable is only 3.6 mm, which allows to use the minimum thickness of the tile adhesive. The heating cable is securely sewn to an ultra-thin and durable synthetic mesh with a thickness of only 0.2 mm, which does not deform when laid out.
| Maximum operating temperature: | +90⁰С |
| Minimum installation temperature: | -10⁰С |
| Cable outer diameter: | 3.6 mm |
| Mat thickness | 3.8 mm |
| Installation wire feeding the heating cable: | 3.0m, PVC 3x1.0mm² |
| Color of connected wires: | brown - phase (L), blue - zero (N), yellow-green - "ground" (PE) |