LSMR1650120 5,3W/827 12V GU5.3 FS2 OSRAM image 1
LSMR1650120 5,3W/827 12V GU5.3 FS2 OSRAM image 2
LSMR1650120 5,3W/827 12V GU5.3 FS2 OSRAM thumbnail 1
LSMR1650120 5,3W/827 12V GU5.3 FS2 OSRAM thumbnail 2
LSMR1650120 5,3W/827 12V GU5.3 FS2 OSRAM
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid while stock lasts
EAN: 4099854459696
MPN: 4099854459696
Package: 2
Estimate delivery time to our warehouse: By request
Technical Information
Item condition New
Manufacture name LSMR1650120 5,3W/827 12V GU5.3 FS2 OSRAM
Brand OSRAM
Categories GU5.3 LED bulbs
GU5.3 Light Bulbs
Country of origin* CN
Harmonized System Code 8539 5200 00
ETIM EC001959
Energy Class
EPREL - European Product Registry for Energy Labelling 2176373
Socket GU5.3
Dimmable No
Lamp efficacy 118 lm/W
Nominal voltage 12 V
Colour temperature 2700 K
Lamp power 5.3 W