| Item condition | New |
| Manufacture name | LS02 - Łańcuch świetlny 10/16A 250V 600W 10M 15 opraw E-27 + uszczelki z gniazdem przenośnym |
| Brand | PCE |
| Harmonized System Code | 8536 6110 00 |
| ETIM | EC002761 |
| Total length | 10 m |
| Lamp type | Incandescent lamp |
| Nominal voltage | 230-250 V |
| Degree of protection (IP) | IP44 |
| Packing level 1 | 5907711111610 |
| Colour | White |
| Model | Chainlight |
| Voltage type | AC |
| Type of control gear | Not required |
| Connected load | 600 W |
| Connectable | Yes |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| With light source | Yes |
| Number of light centres | 15 |
| With power bridge | No |
| Colour of light | White |
| Constant light output (CLO) | No |
| Exchangeable control gear | No |
| Battery power supply | No |