| Item condition | New |
| Manufacture name | LS01 - Łańcuch świetlny 10/16A 250V 600W 10M 15 opraw E-27 + uszczelki z haczykiem |
| Brand | PCE |
| Harmonized System Code | 8536 6110 00 |
| ETIM | EC002761 |
| Total length | 10 m |
| Lamp type | Incandescent lamp |
| Nominal voltage | 230-250 V |
| Degree of protection (IP) | IP44 |
| Packing level 1 | 5907711111573 |
| Colour | Green |
| Model | Chainlight |
| Voltage type | AC |
| Type of control gear | Not required |
| Connected load | 600 W |
| Connectable | Yes |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| With light source | No |
| Number of light centres | 15 |
| With power bridge | No |
| Constant light output (CLO) | No |
| Rated life time L70/B50 at 25 °C | 0 h |
| Lumen maintenance at median useful life of 50,000 h at 25 °C ambient (tq) | 0 % |
| Failure rate at median useful life of 50,000 h at 25 °C ambient (tq) | 0 % |
| Exchangeable control gear | No |
| Battery power supply | No |