| Item condition | New |
| Manufacture name | Low-voltage halogen lamps without reflector 64604 50 W 12 V |
| Brand | OSRAM |
| Country of origin* | DE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8539 2198 00 |
| ETIM | EC000038 |
| Model | Clear |
| Socket | GY6.35 |
| Luminous flux | 1000 lm |
| Total length | 42 mm |
| Diameter | 12 mm |
| Lamp voltage | 12 V |
| Colour temperature | 3000 K |
| Lamp power | 50 W |
| Packing level 1 | 4050300569093 |
| Packing level 2 | 4050300891040 |
| UV-protection | No |
| Twisted glass | No |
| Average nominal lifespan | 2000 h |
| Lamp designation | T4 |