| Item condition | New |
| Manufacture name | RJ45 socket tool-less FTP category 6 black |
| Brand | BTicino |
| Categories |
Sockets
|
| Country of origin* | FR |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8538 9099 00 |
| ETIM | EC001264 |
| RAL-number | 0 |
| Suitable for number of connectors | 0 |
| Duct installation | No |
| Shielded buses | No |
| Shielded housing | No |
| Separate strain relief | No |
| Separate earthing connection | No |
| Mechanical coding | No |
| Floor box/sub-floor mounted | No |
| With label space | No |
| Surface mounting | No |
| With dust cover | No |
| Compatible with third-party covers | No |
| With terminal resistor | No |
| With buses/couplings | No |
| Flush-mounted installation | No |
| Colour coding | No |
| Device width | 0 mm |
| Device height | 0 mm |
| Device depth | 0 mm |
| Number of modules (module system) | 1 |
| Packing level 1 | 8005543621882, 8005543621882 |
| Packing level 2 | 8005543621875 |