| Item condition | New |
| Manufacture name | Line-Voltage Fan Coil Room Controller: ZigBee Pro, Internal Humidity sensor, PIR motion sensor, Commercial applications |
| Brand | Schneider Electric |
| Categories |
Room thermostats
|
| Mounting method | Surface mounted (plaster) |
| Width | 87 mm |
| Model | On/Off |
| Height | 125 mm |
| Depth | 38 mm |
| RAL-number | 0 |
| Connection | Wireless |
| With display | Yes |
| Diameter | 0 mm |
| Type of power supply | 24 V AC |
| Operation | Button |
| Explosion-proof | No |
| Sensor/feeler type | Resistance sensor |
| Number of modules (module system) | 0 |
| Class of the temperature control | VIII |
| Standby power consumption (solstandby) | 0 W |
| Max. contact voltage | 277 V |
| With receiver | No |
| Control characteristic | Other |
| With tap water circuit | No |
| Number of heater outputs | 1 |
| Number of cooler outputs | 1 |
| With sound indicator | No |
| Temperature readable | Yes |
| Suitable for heating | Yes |
| Max. contact load | 10 A |
| Differential value | 0.5 K |
| External sensor | No |
| Adjustable differential | No |
| Packing level 1 | 3606481942982 |