M22-CLEDC-B Light element, LED, blue, base fixing, 12-30VAC/DC, spring clamp connection image 1
M22-CLEDC-B Light element, LED, blue, base fixing, 12-30VAC/DC, spring clamp connection image 2
M22-CLEDC-B Light element, LED, blue, base fixing, 12-30VAC/DC, spring clamp connection image 3
M22-CLEDC-B Light element, LED, blue, base fixing, 12-30VAC/DC, spring clamp connection image 4
M22-CLEDC-B Light element, LED, blue, base fixing, 12-30VAC/DC, spring clamp connection image 5
M22-CLEDC-B Light element, LED, blue, base fixing, 12-30VAC/DC, spring clamp connection image 6
M22-CLEDC-B Light element, LED, blue, base fixing, 12-30VAC/DC, spring clamp connection image 7
M22-CLEDC-B Light element, LED, blue, base fixing, 12-30VAC/DC, spring clamp connection image 8
M22-CLEDC-B Light element, LED, blue, base fixing, 12-30VAC/DC, spring clamp connection thumbnail 1
M22-CLEDC-B Light element, LED, blue, base fixing, 12-30VAC/DC, spring clamp connection thumbnail 2
M22-CLEDC-B Light element, LED, blue, base fixing, 12-30VAC/DC, spring clamp connection thumbnail 3
M22-CLEDC-B Light element, LED, blue, base fixing, 12-30VAC/DC, spring clamp connection thumbnail 4
M22-CLEDC-B Light element, LED, blue, base fixing, 12-30VAC/DC, spring clamp connection thumbnail 5
M22-CLEDC-B Light element, LED, blue, base fixing, 12-30VAC/DC, spring clamp connection thumbnail 6
M22-CLEDC-B Light element, LED, blue, base fixing, 12-30VAC/DC, spring clamp connection thumbnail 7
M22-CLEDC-B Light element, LED, blue, base fixing, 12-30VAC/DC, spring clamp connection thumbnail 8
M22-CLEDC-B Light element, LED, blue, base fixing, 12-30VAC/DC, spring clamp connection
In vendor's stock Minimal order quantity: 20
Price (excl. VAT):
This price is valid until 24.12.26
EAN: 4015082180621
MPN: 218062
Package: 1
Box: 20
Estimate delivery time to our warehouse: 8-10 weeks
Technical Information
Item condition New
Brand EATON
Categories Push Button Accessories
Country of origin* DE
Harmonized System Code 8531 8070 00
ETIM EC000204
Colour light source Blue
Lamp type LED
Rated voltage Ue at AC 50 Hz 12-30 V
Rated voltage Ue at AC 60 Hz 12-30 V
Rated voltage Ue at DC 12-30 V
Voltage type for actuating AC/DC
Packing details
Packing level 1 4015082180621
Packing level 2 4015081825981
Other Technical data
Lamp holder None
Transformer integrated No
With integrated voltage decreasing resistor No
With integrated diode Yes
Type of fastening Floor fastening
With light source Yes
Connection type auxiliary circuit Spring clamp connection
Description
LED element, Fixing: Base fixing, Connection technique: Cage Clamp, Description: Cage Clamp is a registered trademark of Wago Kontakttechnik GmbH/Minden, Germany, Rated operational voltage: Ue= 12 - 30 V AC/DC, 50/60 Hz V, Rated operational current: Ie= 8 - 15 mA, Power consumption: Pmax.= 0.26 W, at 24 V, Degree of Protection: IP20, Connection to SmartWire-DT: no, Standards: IEC 60947-5-1