| Item condition | New |
| Manufacture name | Battery Module LES-HV-4K 4kWh High Voltage |
| Brand | LEDVANCE |
| Categories |
Batteries for Renewable Energy Systems
|
| ETIM | EC001757 |
| Model | Lithium |
| Weight | 37 kg |
| Voltage type | DC |
| Voltage | 102.4 V |
| Suitable for indoor installation | Yes |
| Suitable for outdoor installation | No |
| Number of complete charge cycles | 6000 |
| Packing level 1 | 4099854199868 |
LES-HV-4K VS1 LEDV HV BATTERY MODULE