| Item condition | New |
| Manufacture name | LEDClassic 7W (60W) A60 E27 WW FRND 6CT/4 EC |
| Brand | PHILIPS |
| Categories |
LED lamps and tubes
Light Bulbs |
| ETIM | EC001959 |
| Energy Class | E |
| EPREL - European Product Registry for Energy Labelling | 387366 |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Lamp efficacy | 115 lm/W |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Colour temperature | 2700 K |
| Lamp power | 7 W |
| Luminous flux | 806 lm |
| Packing level 1 | 8719514451032 |