| Item condition | New |
| Manufacture name | LEDClassic 4.6W (50W) GU10 CW 36D ND 3CT/8 EC |
| Brand | PHILIPS |
| Categories |
LED lamps and tubes
Light Bulbs |
| ETIM | EC001959 |
| Energy Class | F |
| EPREL - European Product Registry for Energy Labelling | 391859 |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Lamp efficacy | 84 lm/W |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Colour temperature | 4000 K |
| Lamp power | 4.6 W |
| Luminous flux | 390 lm |
| Beam angle | 36 ° |
| Packing level 1 | 8719514451537 |