| Item condition | New |
| Manufacture name | LED TUBE T8 SMD 2835 9W CW 28X600 GLASS SPECTRUM |
| Brand | Spectrum |
| ETIM | EC001959 |
| Energy Class | E |
| EPREL - European Product Registry for Energy Labelling | 1013017 |
| Socket | G13 |
| Colour temperature | 6000 K |
| Lamp power | 9 W |
| Luminous flux | 950 lm |
| Packing level 1 | 5907418755179 |