| Item condition | New |
| Manufacture name | LED Bulb E14 5W 840 FR |
| Brand | Neolux |
| ETIM | EC001959 |
| Socket | E14 |
| Dimmable | No |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Diameter | 45 mm |
| Length | 88 mm |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Type of cover | Frosted |
| Colour temperature | 4000 K |
| Lamp power | 5 W |
| Luminous flux | 470 lm |
| Beam angle | 200 ° |
| Packing level 1 | 4052899968622 |
| Energy efficiency class | A+ |
| Average nominal lifespan | 15000 h |
| Min. number of switching cycles | 100000 |