| Item condition | New |
| Manufacture name | LED Lamp E27 3,3W 827 FR |
| Brand | Neolux |
| ETIM | EC001959 |
| Socket | E27 |
| Dimmable | No |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Diameter | 45 mm |
| Lamp efficacy | 75.75 lm/W |
| Length | 86 mm |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Type of cover | Frosted |
| Colour temperature | 2700 K |
| Lamp power | 3.3 W |
| Luminous flux | 250 lm |
| Beam angle | 200 ° |
| Packing level 1 | 4052899282285 |
| Energy efficiency class | A+ |
| Average nominal lifespan | 15000 h |
| Min. number of switching cycles | 100000 |