| Item condition | New |
| Manufacture name | LED ROUND 13W 3000K IP44 S R250 WT IP44 120' |
| Brand | LEDVANCE |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 9405 1140 00 |
| ETIM | EC002892 |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Degree of protection (IP) | IP44 |
| Colour temperature | 3000 K |
| Packing level 1 | 4058075110168 |