LED Retrofit CLASSIC GLOBE125 7W 827 Clear E27 image 5
LED Retrofit CLASSIC GLOBE125 7W 827 Clear E27 image 6
LED Retrofit CLASSIC GLOBE125 7W 827 Clear E27 image 7
LED Retrofit CLASSIC GLOBE125 7W 827 Clear E27 image 8
LED Retrofit CLASSIC GLOBE125 7W 827 Clear E27 image 9
LED Retrofit CLASSIC GLOBE125 7W 827 Clear E27 image 10
MD01 thumbnail 1
MD12 thumbnail 2
MD02 thumbnail 3
MD06 thumbnail 4
LED Retrofit CLASSIC GLOBE125 7W 827 Clear E27 thumbnail 5
LED Retrofit CLASSIC GLOBE125 7W 827 Clear E27 thumbnail 6
LED Retrofit CLASSIC GLOBE125 7W 827 Clear E27 thumbnail 7
LED Retrofit CLASSIC GLOBE125 7W 827 Clear E27 thumbnail 8
LED Retrofit CLASSIC GLOBE125 7W 827 Clear E27 thumbnail 9
LED Retrofit CLASSIC GLOBE125 7W 827 Clear E27 thumbnail 10
LED Retrofit CLASSIC GLOBE125 7W 827 Clear E27
In vendor's stock
Price (excl. VAT):
This price is valid until 30.06.26
EAN: 4099854054174
MPN: 4099854054174
Package: 1
Box: 4
Estimate delivery time to our warehouse: 1-4 weeks
Technical Information
Item condition New
Manufacture name LED Retrofit CLASSIC GLOBE125 7W 827 Clear E27
Brand LEDVANCE
Categories E27 LED Bulbs, 7 W
E27 Light Bulbs
Country of origin* CN
Harmonized System Code 8539 5200 00
ETIM EC001959
Energy Class E
EPREL - European Product Registry for Energy Labelling 1358110
Socket E27
Colour rendering index CRI 80-89
Diameter 125 mm
Lamp efficacy 115 lm/W
Length 178 mm
Nominal voltage 220 V
Type of cover Clear
Colour temperature 2700 K
Lamp power 7 W
Luminous flux 806 lm
Lamp designation R39
Filament lamp Yes
Beam angle 300 °
Packing details
Packing level 1 4099854054174
Packing level 2 4099854054181
Other Technical data
Voltage type AC
With remote control No
Suitable for electronic ballast No
Remote operation possible No
Degree of protection (IP) IP20
Colour of light according to EN 12464-1 Warm white <3300 K
Average nominal lifespan 15000 h
Nominal current 46 mA