| Item condition | New |
| Manufacture name | LED quad pendant lamp ↔ 35 cm white |
| Brand | Home Sweet Home |
| Country of origin* | NL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 9405 1190 00 |
| ETIM | EC001743 |
| Width | 350 mm |
| Height/depth | 1400 mm |
| Lamp type | LED not exchangeable |
| Nominal voltage | 230 V |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Colour temperature | 3000 K |
| Max. system power | 12 W |
| Packing level 1 | 8718808093057 |
| Protection class | II |
| Colour housing | White |
| Housing material | Aluminium |
| Rated life time L80/B10 at 25 °C | 30000 h |
| No dim function | Yes |