| Item condition | New |
| Manufacture name | LED PAR30 E27 230V 20W COB 24 DEGREES CW WHITE SPECTRUM |
| Brand | Spectrum |
| ETIM | EC001959 |
| Energy Class | E |
| EPREL - European Product Registry for Energy Labelling | 878944 |
| Socket | E27 |
| Colour temperature | 6000 K |
| Lamp power | 20 W |
| Luminous flux | 2000 lm |
| Packing level 1 | 5902650534506 |